#Notatnik

Brazylia

Trochę zmagam się z przestawieniem umysłu na otwarcie, na chłonięcie. Może to przyjdzie z czasem. Czuję, że po tym długim czasie w zimnej ciemnej Polsce, muszę od nowa nauczyć swój umysł abstrakcyjności i elastyczności na świat. Bardzo tego potrzebuję.

Chmury nad Atlantykiem ładnie wyglądają. Krawędź Ameryki Południowej powoli się zbliża. Wyjątkowe doświadczenie, żeby zwyczajnie w ciągu jednego dnia przelecieć taki kawał świata. Człowiek widzi to o czym tyle słyszał. Przywykłem do pokonywania długich dystansów w ciągu kilku dni. W ciągu nocy nie widać gdzie się jest, z kolei już nad ranem człowiek budzi się w jakimś oddalonym, anonimowym miejscu. Przeleciałem dziś spory kawałek naszej planety ale cały czas było jasno. Fascynujące.

Podróże samolotem mają to do siebie że patrzymy na wszystko z góry, jesteśmy przenoszeni bezwiednie z ogromną prędkością. Nie musimy nic robić, na nic nie mamy wpływu. Możemy czytać, spać, rozmawiać, udawać że nic się nie dzieje, ale możemy też popatrzeć w horyzont, zadumać się i mieć coś dziecka które ze zdziwieniem poznaje świat. Na ziemi człowiek zaczyna być zdany na siebie, wszystko się komplikuje, pojawiają się możliwości, przeszkody i inni ludzie na drodze. Do tego właśnie sprowadza się życie – ciągłe wchodzenie w interakcje, pokonywanie przeszkód i to wszystko według pewnych określonych zasad gry. Lubię czasem popatrzeć na to wszystko z góry.

Poraża mnie ogrom tego co widzę za oknem. Olbrzymie rzeki, ocean, lasy, góry, wszędzie żywioł. Na pewno wpływa to na ludzi którzy tu żyją. Patrzę i nie mogę się napatrzeć. Słońce powoli zachodzi, co mnie tam spotka..

 

 

Advertisements
Tagged with: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: